به نهالکاران خوش آمدید

آدرس

تهران-خیابان گیشا-خیابان ۳۶- نظری عارف

ساعت کاری

همه روزه 7:15 صبح تا 8 شب

تماس با ما

۰۹۱۲۳۴۵۳۶۱۱

خرید نهال سنجد

خرید نهال سنجد

خرید نهال سنجد

1402/08/29

سنجد یکی از درختان مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت و خشک است که در مناطقی با خاک‌های شور قابل رشد می‌باشد. این درخت در مناطق جنوبی ایران، عربستان، شمال آفریقا و خاورمیانه یافت می‌شود و به خاطر میوه‌های خوشمزه و مفید خود معروف است.

 نهال سنجد از روش تکثیر از طریق بذر یا قلمه‌زنی بدست می‌آید و پس از رشد کافی، به زمین منتقل می‌شود.

 برگ‌های سنجد کوچک و تیز هستند و رنگ آن‌ها سبز تیره است. این درخت در بهار گل‌های سفید و بوی خوش‌ای دارد که پس از آن میوه‌های قرمز رنگ و شیرینی تولید می‌شوند.

میوه سنجد شامل پوسته‌ی قرمز و لطیف مغزی سفید رنگ است. این مغز دارای خواص غذایی فراوانی است و حاوی ویتامین‌های A، C، E و گروه B است. مصرف میوه سنجد به عنوان یک منبع غذایی سالم و مفید بسیار پر اهمیت است. همچنین مغز سنجد به عنوان یک داروی طبیعی نیز استفاده می‌شود و دارای خواص ضد التهابی، ضد اضطراب و ضد استرس است.

از طرفی، سنجد یک درخت مقاوم و مناسب برای تثبیت خاک در مناطق خشک و بادی است. ریشه‌های قوی این درخت می‌توانند از عمق خاک آب جذب کرده و خاک را حفظ کنند. بنابراین، کاشت سنجد و نهال سنجد به عنوان یک روش مؤثر در کنترل تخریب خاک و جلوگیری از فرسایش خاک در مناطق خشک و بادی استفاده می‌شود.

علاوه بر این، درخت سنجد نقش مهمی در بوم‌شناسی و حفظ تنوع زیستی دارد. برگ‌ها و میوه‌های سنجد به عنوان منبع تغذیه برای جانوران و پرندگان خدمت می‌کنند و زیستگاهی برای حیوانات کوچک مانند پرنده‌ها، حشرات و جانوران خاکی فراهم می‌کنند.

با توجه به خواص غذایی و دارویی  سنجد، این درخت به عنوان یک منبع درآمد و اقتصادی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی مناطق، کشاورزان میوه سنجد را برداشت کرده و به صورت تازه یا فرآوری شده به بازار می‌رسانند. همچنین، هسته سنجد برای تولید روغن و محصولات غذایی مانند آجیل‌ها، شیرینی‌ها و آبمیوه‌ها استفاده می‌شود.

بنابراین، کاشت سنجد و نهال سنجد نه تنها به منظور بهره‌برداری از میوه‌های لذیذ و مفید آن است، بلکه برای حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و ایجاد فرصت‌های اقتصادی نیز اهمیت دارد.

مقالات پیشنهادی

خرید نهال سیب

1402/07/29

نهال سیب یکی از انواع نهال‌های میوه مناطق سردسیری است که برای احداث باغات سیب استفاده می‌شود. این نهال‌ها بسته به نوع پایه پیوندی در طول ۲-۴ سال  به درختان بارده تبدیل می‌شوند .

خرید نهال خرمالو

1402/08/10

خرمالو  Persimmon با نام علمی Diospyros است که در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر تا معتدل بدون یخبندان رشد می‌کند.

خرید نهال انار

1402/08/03

نهال انار، یکی از نهال‌های محبوب در باغبانی است و می‌تواند در آب و هوای گرم و خشک، به خوبی رشد کند. انار یک میوه خوراکی و مقوی است که دارای خواص بسیاری است

تمامی حقوق سایت مربوط به نهالکاران است. طراحی سایت : عامر تجارت خلیج فارس